עיצוב הבית – עולם שאינו נגמר

דלת פנים

בשנים האחרונות, בתהליך עיצוב הבית ותכנונו מייחסים חשיבות רבה ביותר לדלת פנים. לכל חדר בבית יש את הדלת שלו, כשכל חלל הוא בעל אופי אחר ושונה לחלוטין משאר חללי הבית. לכן מייחסים שימת לב מיוחדת בשנים האחרונות לכל דלת ודלת בבית.

בחירת דלת פנים

לכל חדר יש להתאים דלת פנים בהתאם לסגנון החדר ועיצובו. הדלת היא חלק בלתי נפרד מהחדר עצמו, לכן בחירת העיצוב שלה נעשית בהרמוניה עם אופי החדר, מי ישן בו, צבעי החדר, מה הייעוד של החדר ועוד. הרבה פעמים מתאימים את צבע הדלת גם לצבע הקיר, כדי לייצר קו חלק ונקי.

דלת פנים – מבנה וסוג

צורת דלת פנים משתנה מחדר לחדר, בהתאם למבנה ולטעם. דלת הזזה, למשל, מתאימה לחלל בו אין מקום לדלת כנף ולכן בדלת הזזה נחסך מקום. דלת כנף יכולה להיפתח לתוך חלל החדר או מחוצה לו. כמו כן, סוגי הדלת משתנים וניתנים לבחירה. דלת פנים בעלת קו עתיק היא דלת בטעם של פעם מעץ מלא או מעוטרת בעיצובים מסוגננים. ישנה דלת חלקה בעלת קו מודרני, חפה מעיטורים ותוספות עשויה לרוב ממתכת או ברזל. וישנה דלת פנים משולבת שזו דלת מתכת עם שילוב של עץ או זכוכית מעוצבת.

דלת פנים – להדגיש או לטשטש?

כאשר מתכננים את עיצוב הבית, צריך לבדוק את רוצים להדגיש או לטשטש את המראה של דלת פנים בכניסה לכל מקום וחדר בבית. מהי חשיבותה של הדלת, ומה האפקט שרוצים לקבל ממנה. האם היא חלק משמעותי בעיצוב הבית כמו שיש למטבח למשל או מיועדת להפרדה בין החללים ותו לא. חשוב לזכור כי דלת היא דבר שלא מחליפים בתדירות בה מחליפים רהיטים בבית, ולכן יש חשיבות רבה בבחירת דלת שתהיה פרקטית, טובה ומתאימה כמעט לכל זמן ועיצוב.

דלת פנים – מחירים

דלת פנים, בשונה מדלת כניסה לבית, שונה במחירה ובמהותה. אולם, כאשר הולכים לקבל הצעות מחיר צריך להגיע מוכנים עם כל הפרטים של הדלת. איזה עיצוב, איזה חומר, דלת לאמבטיה או דלת לחדר. כל דלת עם האופי שלה, וכל דלת יש לה את המחיר שלה. כל תוספת מוסיפה במחיר של הדלת, חומרים שונים מוזילים או מייקרים וכדומה.