דלתות מרהיבות

דלתות

תחום ספציפי וחשוב מאין כמוהו בעיצוב הבית הוא דלתות. קיימת חשיבות רבה לנראות של הדלתות בבית, הן דלתות פנים והן דלת כניסה לבית. המראה של הדלתות ברחבי הבית משפיע בצורה משמעותית על הצורה הכללית של הבית ועל הרושם שנוצר כשנכנסים הביתה. כמו כן, דלתות הן דבר שנשאר לאורך זמן לכן יש לשים לב לדברים הקטנים ולא לשכוח אף פרט בשלב תכנון הבית ועיצובו.

התאמת דלתות

כאשר מתכננים עיצוב של בית, בין אם בבניה ובין אם בשיפוץ, יש לייחס להתאמת דלתות חשיבות רבה ביותר. יש לקחת בחשבון את מספר החדרים בבית. השלב הראשון הוא התאמת דלתות לחדרי השינה בבית. דלתות אלו צריכות להיות בעלות מראה סולידרי ופשוט יותר, התאמת דלתות מעץ לחדרי שינה היא אופטימלית יותר. בחדרי אמבטיה ושירותים ניתן להתקין דלתות מעוצבות יותר. אולם, בהתאמת דלת לחדר אמבטיה יש לקחת בחשבון את עניין הרטיבות, דלת עץ לא תתאים לחדר אמבטיה, אלא דלת זוכית משולבת עם אלומיניום וחומרים עמידים במים. דלת הכניסה לבית אמורה לקבל את תשומת הלב הרבה ביותר. זוהי הדלת שמעניקה את הרושם הראשוני לבאים פנימה.

בחירת דלתות

כשמשפצים או בונים, בחירת דלתות הוא חלק בלתי נפרד והכרחי בתהליך. ישנן כמה נקודות עליהן יש לשים את הדעת ואליהן צריך להתייחס.

  • בידוד אקוסטי. כאשר נכנסים לחדר וסוגרים את הדלת, רוצים שתהיה הפרדה בין החדר לשאר אזורי הבית. לא רק הפרדה חזותית, אלא גם הפרדת  רעשים וכדומה. נכון, דלת לא יכולה לאטום לגמרי רעשים אולם היא חייבת לספק אלמנט מסוים של "שקט אקוסטי".
  • מרחב ונוחות. בבית בו חלל החדרים הוא קטן יחסית, ניתן לבחור דלתות הזזה שתופסות פחות מקום במרחב, ומבחינת נוחות, הן משתלבות נהדר ואינן מפריעות.
  • חומרי גלם. דלתות נועדו להישאר תקופה אורכה, ואינן מוחלפות  בתדירות בה מוחלפים רהיטים בבית. לכן, חשוב מאד שהחומר ממנו יהיו עשויות הדלתות יהיה חומר איכותי, בעל יכולת עמידות גבוהה יותר.
  • מידות נכונות. כשבוחרים דלתות חשוב מאד שהמידות יהיו מותאמות בשלות למידות הפתחים בכניסה לחדרים ובכניסה לבית. יש לקחת בחשבון את אלמנט הדלת יחד עם המשקוף, ושהגימור יהיה מושלם והרמטי על מנת למנוע כניסת מזיקים לתוך הדלתות.