דלתות פנים – קווים לדמותן

דלתות פנים

לעתים, כאשר אנו חשים צורך לשנות את הבית, לחדש או לאוורר אנו מחליפים רהיט זה או אחר. משנים מעט את סדר הדברים בבית, מוסיפים עציץ ומחליפים וילון בחלון. אולם,  דלתות פנים, שהן חלק אינטגרלי וחשוב ביותר בבית, נדחקות לירכתי התודעה. הן מרכיב משמעותי בתמונה הכוללת בעיצוב הבית, וצריכות לקבל מקום של כבוד.

דקורציה כיד הדמיון

החופש היצירתי בכל הנוגע לבחירת החומר ממנו עשויות דלתות פנים הוא גדול וכמעט בלתי מוגבל. ניתן לשלב בדלתות חומרים שונים, כגון, מתכת וזכוכית או עץ ואלומיניום וכך להעצים את הדקורטיביות שלהן. היום, בשונה משנים עברו, החלו מעצבי פנים ואדריכלים לשים דגש על בחירת דלתות פנים כחלק מעיצוב הבית הכולל. עבור רבים מאיתנו, תפקידן של דלתות אלו אינו נגמר בהפרדה בין החדרים ושמירה על בידוד אקוסטי, אלא הן מהוות חלק גדול בנחזות פנים הבית. רהיטים ניתן להחליף בתדירות גבוהה, דלתות הן דבר שנשאר ולכן קיימת חשיבות רבה לעיצוב שלהן.

סוגי דלתות פנים

בעולם דלתות פנים יש עשרות מושגים וסוגים שונים של דלתות.

  • דלתות למינטו. דלתות שהציפוי שלהן בנוי  MDF או HDF ומכוסות בלמינציה. דלתות אלו מכוסות בטפט שמקנה להן את המראה הסופי ומניילנים אותן בציפוי ניילון בתהליך של חום. הפכו פופולריות בשנים האחרונות, ועם תוספת של חומר מתאים יכולות גם להיות עמידות למים.
  • דלתות פולימר. דלתות שרובן ככולן עשויות מחומר פולימרי. המילוי שלהן הוא פוליאריטן מוקצף, שנחשב פחות מבודד אקוסטי. יתרונות הפולימר הן המשקל הקל שלו והיכולת להקנות לו מראה דמוי עץ או טקסטורות שונות בצורה טובה.
  • דלתות הזזה. דלתות אלו הן כוכב עולה בעיצוב הבית בשנים האחרונות. מצליחות ליצור פוצקציונליות גבוהה אף יותר, וממקסמות את השטח הנתון בחלל הבית.
  • דלתות אפוקסי. דלתות צבע הנחשבות לדלתות ברמת גימור גבוהה במיוחד. נצבעות בצבעים אקריליים איכותיים ובתום הצביעה מצופות בשכבת לכה אשר אינה דוהה ומשמרת את הצבע לאורך זמן. מגיעות במגוון רחב של צבעים ודוגמאות.
  • דלתות כיס. דלתות פנים המחליקות לתוך כיס מובנה עשוי מתכת שמיושם בתוך הקיר ומהווה חלק בלתי נפרד ממנו. ביצוע הרכבת הדלתות כולל את הרכבת פרופיל המשקוף וכנף הדלתות.